Gündem

Ücretsiz tüm yolcu taşımalarını Belediye karşılıyor

Çorum Belediyesi, toplu ulaşımda halkın yanında yer almaya devam ediyor.

Belediye, şehir içi toplu ulaşımı ücretsiz kullanan vatandaşların otobüslere her binişi için 4,75TL ödeme yapıyor. Bu ödemelerin aylık tutarı yaklaşık 1 Milyon 200 Bin TL. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız vatandaşlar Belediyenin yaptığı bu ödemeden habersiz olduklarını, firma çalışanlarının kendilerine yönelik olumsuz tavırlarından şikâyetçi olduklarını ifade etti.

Zaman zaman toplu ulaşımda yaşanan sorunlar ve Belediye toplu ulaşımla ilgili gelen talepleri anında değerlendiren Çorum Belediyesi, şehir içi toplu ulaşımda kaliteyi daha da artıracak çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Başkan Vekili Lemzi Çöplü, 65 yaş ve üstü, emniyet mensubu, şehit yakını, gazi, engelli bireyler, sağlık çalışanları ve Belediye personeli gibi toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanma hakkına sahip tüm yolcuların taşıma bedelini Çorum Belediyesi olarak ilgili firmaya her ay düzenli olarak ödediklerini söyledi. Ücretsiz binim hakkına sahip vatandaşların yaşanabilecek sorunlar karşısında haklarını sonuna kadar arayabileceklerini ifade eden Çöplü, “Halk otobüslerinde her ücretsiz biniş yapan, kart basan hemşehrimimizin taşıma bedelini Belediyemiz ödüyor.” diye konuştu.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: