Gündem

Çorum Çiftçisinin Talep ve İsteklerini Bakana İlettiler

AK Parti MKYK Üyesi, Çorum Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan beraberinde Milletvekili Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu ile birlikte Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi’yi makamında ziyaret etti.

Yapılan ziyaret hakkında bilgi veren Milletvekili Ceylan, “Milletvekilleri olarak Çorum için Ankara’daki bakanlık ve bürokrasi ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Elimizdeki projeler ve yapımı devam eden projelerin hızlandırılması ve tamamlanmasını amaçladığımız ziyaretimizde Tarım ve Orman Bakanlığımızı ziyaret ettik. Bakanımız Vahit Kirişçi’ye şehrimizi ilgilendiren en önemli konuları içeren dosyayı Sayın Bakanımıza sunduk” dedi.

Ayrıca Çorum çiftçisinin ve vatandaşların taleplerini ve isteklerini Bakan Kirişçi’ye aktardıklarını belirten Milletvekili Ceylan, Emek ve alın teriyle toprağa değer katan, üretimin her aşamasına fedakârlığıyla iz bırakan; kalkınmanın ve gelişimin temel taşı olan üretim faaliyetinin başrolü olan kıymetli çiftçilerimizin istek ve taleplerine yönelik istişarelerde bulunduk, kadirşinas hemşehrilerimizin selamlarını ilettik” diye konuştu.

Dünyayı sarsan ekonomik krizden ülkemizin en az hasarla kurtulması için her türlü tedbirin alındığını ifade eden Milletvekili Ceylan, “Dünyada salgın sonrası yaşanan ekonomik daralma ve Ukrayna – Rusya savaşı doğal olarak birçok sektörde krize neden olmakta ve Türkiye de bu durumdan etkilenmektedir. Sayın Bakanımızda hızlı bir şekilde gereken tedbirleri alma konusunda gerekli talimatları verdiğini öğrenmiş olduk ve bu süreçten en az hasarla ülkemizi çıkarma adına gerekli çalışmaları başlatmıştır. Çorum’a olan özel desteği, samimi sohbeti ve nazik misafirperverliği için Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Üreticileri doğrudan etkileyen her sorunla bizzat yakından ilgilendiklerine vurgu yapan Milletvekili Ceylan, dünyayı sarsan ekonomik krizin sektöre etkileri, girdi maliyetleri, yardımcı mamullerin fiyatlarındaki artış, yönetmelikte engel oluşturan durumlar gibi birçok faktörün bizzat takipçisi olduklarını söyledi.

Ziyarette, Çorum’da Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan, devam eden ve planlanan yatırımlar değerlendirilirken, Bakan Kirişci nazik ziyaretlerinden dolayı milletvekillerine memnuniyetini iletti.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: