Gündem

Çorum’da dev yağlı güreş organizasyonu

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 21 Mayıs Cumartesi günü Dr. Turhan Kılıçcıoğlu stadında saat: 10.00’da başlayacak Yağlı Güreşler ile ilgili hazırlıkları yerinde inceledi. Başkan Aşgın, Türkiye’nin en önemli başpehlivanlarının katılacağı güreşlere tüm güreş severleri davet etti.

Karadeniz’in Kırkpınar’ı Çorum’da olacak. Saha hazır, pehlivanlar hazır.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 21 Mayıs Cumartesi günü yapılacak olan geleneksel yağlı güreş hazırlıklarını yerinde inceledi. Başkan Aşgın, “Tüm Çorumluları çevre illerimiz ve ilçelerimizdeki tüm güreş severleri Cumartesi günü saat: 10.00’da başlayacak yağlı güreşlerimize bekliyoruz” dedi. Yaklaşık 400 bin TL’lik ödül dağıtacaklarını ifade eden Başkan Aşgın, “Ali Gürbüz, Orhan Okulu, Mehmet Yeşil Yeşil, Fatih Atlı, Ünal Karaman, Serhan Gökmen ve daha fazlası burada ya Allah Bismillah diyerek güreşe tutuşacaklar. İnşallah mükemmel bir ortamda mükemmel bir güreş olacak. Yiğidin harman olduğu Çorum’umuz, güreşe doyacak.” diye konuştu.

Çorum Belediyesi’nin güreş branşında çok iddialı olduğunun altını çizen Başkan Aşgın, özellikle minderde bütün boy ve kilolarda dünya dereceleri almış sporculara sahip olduklarını vurguladı. 3 yıl önce ilk yağlı güreş takımını kurduklarını ifade eden Başkan Aşgın, “3 yılda karakucak ve yağlı güreşlerde iddialı bir şekilde ilerliyoruz” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: