Gündem

Çabuk: “Yozgatlı işadamlarını Çorum’a davet ediyoruz”

Deva Partisi Çorum İl Başkanı Elvan Can Çabuk gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Çabuk, açıklamasında: “Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Fuat Oktay’ın Yozgat a bu yıl açılacak havalimanı ve Yüksek Hızlı Tren ile Yozgat ilimizi CAZİBE MERKEZİNE getireceğini belirterek ”Çorum’lu İş Adamlarına Yozgat’a yatırım yapın” çağrısını tebessüm ve şaşkınlıkla öğrenmiştik. Habere istinaden DEVA Partisi Çorum İl Başkanlığı olarak Çorum’u küçük düşürücü bu teklife Çorum Milletvekilleri, iş dünyasının temsilcileri, İktidar Parti yöneticilerininden cevap vermelerini bekledik.

Üzerinden bir hafta geçmesine rağmen hiç kimseden bir ses çıkmadığını görmekteyiz.

Devlet yatırımlarından üvey evlat muamelesi gördüğü yetmez gibi birde İŞ İNSANLARINI YOZGAT’ a davet edecek kadar cesaret bulunmasına da sessiz kalamayız.

Bölgenin en büyük sanayisine sahip olan güzide şehrimiz ÇORUM’a ve ÇORUM lu iş insanlarına yapılan bu çağrıyı hakaret kabul ettiğimizi tüm sahipsiz bırakılan Çorum ve Çorum iş insanları adına kamu oyuna belirtmek isteriz.

Daha öncede demiştik, İktidar Parti Vekillerimiz YOZGAT a gidip Siyaset Eğitimi almalarını yine buradan tavsiye niteliğinde yeniliyoruz.

YOZGAT’LI İŞ İNSANLARIMIZI ÇORUM’A DAVET EDİYORUZ!

Tüm Yozgat’lı iş adamlarına açık çağrımızdır!

2021 yılında 1 milyar 123 milyon 926 bin dolar ihracat ile bölgenin en büyük ihracat hacmine sahip olan Çorum sanayisine yatırım yaparak, iş hacimlerini, prestijlerini ve markalarını büyütme fırsatı sunuyoruz.

Gelin şirketlerinizi Çorum’a taşıyın, şubeleştirin, yatırımlarınızın devasa boyutlara ulaşmasının haklı gururunu yaşayın!

Alanında Dünya markası haline gelmiş, dünya’nın en iyi şirketleri olarak anılan, Fortune 500 listesinin zirvesinde yer alan şirketlere sahip Çorum sanayisinde yani Türk sanayisinin vitrininde buyurun sizler de yer alın!

FAKAT Devlet yatırımları ile büyüyorsanız üzgünüz AKP iktidarı döneminde, ÇORUM a bu destekler gelmiyor. Bilginiz de olsun!!!

MİLLETVEKİLLERİ, İKTİDAR TEMSİLCİLERİ ve TSO NEREDESİNİZ? NEDEN SUSUYORSUNUZ?

Çorum’lular bugüne kadar iktidar partisinin güçlü bir şekilde yanında durdu. 20 Yıldır iktidar olan iktidar partisine her seçim en az 3 milletvekili verdi!

O kadar yıl geçmesine rağmen devlet destekleri adına yatırım alamayan ve seçimlere bir yıl kala TSO Başkanımız vekillerimizin ellerinden geleninin fazlasını yapacaklarına inancımız tam diyordu!

Hemen hergün basında “Çorum’u büyütüyoruz! Sanayimizin yanındayız!” açıklamaları yapan Milletvekilleri, İl Temsilcileri ve iktidarın demeçlerini destekleyici açıklama yapan TSO yönetimi neredeler?

Neden bu konuda Sn. Fuat Oktay’a cevap vermediler? Neden Çorum ve iş insanlarının arkasında durmadılar? Açıklamalarını istiyoruz!

AKP olarak, Bölgenin Anadolu Kaplanı Üretim Üstü ÇORUM ilimize yatırım alamıyorsunuz, birde elimizdeki İş İnsanlarını küstürüp, kaçırıp Üreten Çorum’ u İŞSİZLER ŞEHRİNE mi çevirmek istiyorsunuz ! Biz buna ne sessiz kalırız nede müsade ederiz.

Biz DEVA PARTİSİ OLARAK HİÇBİR ZAMAN ÇORUM’UN ve ÇORUM’LU İŞ İNSANLARININ KÜÇÜK DÜŞÜRÜLMESİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ!

Koltuklar gelip geçicidir, Önemli olan kalıcı yatırımlar yapmaktır.

MİLLETVEKİLLERİ, İKTİDAR TEMSİLCİLERİNİ, İŞ DÜNYASI TEMSİLCİLERİ ve YÖNETİM KURULLARINI BU KONUDA TAKİPCİ OLMAYA ve BİR AÇIKLAMAYA DAVET EDİYORUZ!” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: