Gündem

MESLEKTAŞLARIMIZA YAPILAN ŞİDDETİ KINIYORUM

Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hakan Sezerer yaptığı açıklamada; İşi sadece gazetecilik olan arkadaşlarımızın; zaman zaman yazıları, haberleri ve habere ulaşma esnasında uğradıkları saldırılar, ne yazık ki toplum tarafından olağan olarak görülmeye başlamıştır.

Bu tehlikeli bir olgudur.

Son olarak, 4 katlı bir binanın çatısında yangın çıktığı ihbarı üzerine, olayı görüntülemek için bölgeye giden DHA Sivas Muhabiri Hüsnü Ümit Avcı, kendisinin gazeteci olduğunu belirtmesine rağmen, görüntü almasını engellemeye çalışan polis memuru tarafından yumruk ve tekmeli saldırısına uğradı.

Yanındaki muhabir Arife Defne Arslan da polisle yaşanan arbedede koluna darbe aldı.

Kendi meslektaşının engellemeye çabasına rağmen muhabirin üzerine gelen polisin yumruk ve tekme atma ve darp girişimi ve tutumu asla kabul edilmesi mümkün değildir.

İster Sivas Gazeteciler Cemiyeti üyesi olsun, ister olmasın, Sivas Medyasındaki bütün fikir işçisi ve emekçisi gazeteci arkadaşlarımızın bu tür tutumu hak etmediğini/etmeyeceğini ön kabul olarak ifade ediyorum.

İşi sadece gazetecilik olan, yazı ve haberlerinde yalan, iftira, tehdit, şantaj unsurları bulunmayan salt Sivas değil, ülkemizin neresinde olursa olsun haklarını sonuna kadar savunacağımı ve amasız, fakatsız yanında olacağımızın bilinmesini isterim.

Gazetecileri hedef göstererek, şiddet uygulayarak halkın gerçekleri öğrenmesine engel olma çabaları bir sonuç vermeyecektir.

Gazeteciler görevlerini yapmaya devam edeceklerdir.

Sivas Valiliğini ve Emniyet Müdürlüğü’nü meslektaşımıza yönelik şiddet hareketlerinin artık son bulunması için göreve çağırıyoruz.

Meslektaşımıza ‘geçmiş olsun’ diyoruz. Sahada görev yapan tüm gazeteciler arasında ayrım yapılmadan çalışma güvenliklerinin sağlanmasının emniyet güçlerinin görevi olduğunu bir kez daha kamuoyunun bilgisine sunuyoruz dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: