Gündem

Eski hastane 17 Mart’ta ihale ediliyor

AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, “eski hastane” olarak bilinen 200 Yataklı 2. Basamak Devlet Hastanesi’nin ihalesinin 17 Mart’ta yapılacağını duyurdu.
Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin açılmasıyla birlikte sadece poliklinik hizmeti veren “eski devlet hastanesi” tekrar Çorum’un sağlık sektörüne kazandırılıyor. AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, eski hastane olarak bilinen 200 Yataklı 2. Basamak Devlet Hastanesi’nin 17 Mart’ta Sağlık Bakanlığınca ihale edileceğini duyurdu.

Milletvekili Ceylan, “Bahçelievler Mahallesi’ndeki eski hastanemizin bulunduğu alanda yapılacak olan 200 yataklı B grubu devlet hastanemiz 2. Basamak Devlet hastanesi tüm özelliklerini taşıyacak ayrıca bu alanda mevcut eski C blok olarak adlandırılan binanın da güçlendirmesi yapılarak yataklı servis olarak hizmet vermesi sağlanacaktır. Yeni hastanemiz inşaat ihalesi  17.03.2023 tarihinde saat 10:00 da Sağlık Bakanlığımızca yapılacaktır. İhale sonrası en kısa sürede inşaatına başlanacak olup, Çorum halkına hizmete sunulması planlanmaktadır” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: