Gündem

18 Mart, tarihin seyrini değiştiren büyük bir zaferin adıdır

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle açıklama yaptı. Başkan Aşgın, bundan yüz yıl önce Çanakkale’de omuz omuza vatanını, milletini ve imanını müdafaa eden şehitlerden aldıkları güçle, ilelebet muhafaza edeceklerini belirterek “Yeniden dirilişimiz olan Çanakkale Şehitlerimizi hayırla yâd ediyor, minnetle anıyorum.” dedi.

Başkan Aşgın, açıklamasında “18 Mart, tarihin seyrini değiştiren büyük bir zaferin adıdır. Aynı zamanda dünyanın bütün mazlum milletleri için ender bir emsaldir. Türk milletinin, istiklalinin ve istikbalinin bir imzası olarak “Çanakkale geçilmez” dedirten bu zafer; hakkı, hakikati, adaleti karakter haline getiren bu aziz milletin ruhunu yenmenin mümkün olmadığını ispat etmiştir. Topraklarımıza yönelik her türlü fitne, nifak, istila girişimlerini tek yürek halinde nasıl savuşturabileceğimizi bizlere ve gelecek nesillere öğreten bir irfan dersidir.

Onlara yakışan bir anlayışla şehrimize ve Türkiye’mize hizmet etmeye bütün gücümüzle, varlığımızla çalışacağız. Çanakkale Şehitlerini Anma Günü vesilesiyle vatan savunmasında canını hesaba katmadan cepheye koşan şehitlerimizi, gazilerimizi hayırla, minnetle yad ediyorum.

Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin, birlik ve beraberliğimizi bozmasın.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: