Gündem

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan “ Hoşgeldin On Bir Ayın Sultanı “

AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan “ Ramazan-ı Şerif“ münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

 

AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan “Dua, ibadet, yardımlaşma ve dayanışma günlerini uhdesinde barındıran, On Bir Ayın Sultanı olan bir Ramazan Ayına daha ulaşmış bulunmanın engin huzurunu ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Ramazan-ı Şerif, insanlığı zulmetten aydınlığa kavuşturan kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olduğu, sabrın ve şükrün en güzel şekilde öğrenilip tatbik edildiği rahmet, mağfiret ve bereket ayıdır. Ramazan’ın bereketinin tüm insanlığın üzerine olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan “Tüm İslam âlemi ve toplumsal yaşamımızda anlamlı bir yere sahip olan Ramazan-ı Şerifin milletimizin birlik ve beraberliğinin güçlendiği, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna bir aydır. Gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bu kutsal günlerin sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her gününe taşıyabilmek adına millet olarak bu yıl daha çok çaba gösterdiğimiz kanısındayım. Dünyada ve ülkemizde görülen Koronavirüs salgınından sonra ülkemizde yaşanan felaketler sonucu yaşanan gelişmeler göz önüne alındığında, millet olarak birliğimizin ve beraberliğimizin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha anlıyoruz.” dedi.

Ahmet Sami Ceylan “Bu gece ilk sahuruna kalkacağımız, yarın ilk orucunu tutacağımız, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyorum. Güzelliklerle dolu olan bu rahmet ve mağfiret ayında kalplerimizden sevgiyi, sofralarımızdan bereketi, evlerimizden huzur ve saadeti eksik etmemesini ve bizleri dostluk, barış ve kardeşlik duygularının hâkim olduğu nice güzel günlere kavuşturmasını Yüce Allah’tan dua ve niyaz ediyorum. Tevazuyu, hürmeti, cömertliği, ikramda bulunmayı, fedakârlığı, başkasını kendine tercih etmeyi, başkasının mutluluğu ile mutlu olabilmeyi kendine şiar edinmiş başta Çorumlu hemşerilerimin olmak üzere, aziz Türk milletinin ve İslam âleminin Ramazan-ı Şerifini kutluyor, bu ulvi günlerin tüm insanlığa barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyor, herkese sağlık ve esenlikler diliyorum.” dedi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: