Gündem

Tokat’a Çorumlu Milli Eğitim Müdürü atandı

Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir görevden alındı. Yerine Çorum İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır atandı.

Hüseyin Kır kimdir?
Tokat İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Kır, Çorum İli Dodurga İlçesi’nin Alpagut Köyü´nde dünyaya geldi. İlkokul öğrenimini Alpagut köyünde tamamladıktan sonra ortaokul ve lise eğitimini Çorum İmam Hatip Lisesi’nde bitirdi. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamlayarak 1989 senesinde mezun oldu.

Kariyerine öğretmen olarak başlayan Hüseyin Kır, ilk görev yeri Ordu Gölköy İmam Hatip Lisesi’nden sonra sırasıyla Çorum Ortaköy Yaylacık Ortaokulu, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Karşıyaka Ortaokulu ve Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde toplamda 18 yıl öğretmenlik yaptı. 5 yıl Çorum Sakarya İlköğretim Okulu’nda Müdür Yardımcısı olarak görev alan Hüseyin Kır, 4 yıl Çorum İmam Hatip Lisesi Müdürü olarak çalıştı. Son olarak 6 yıl süreyle Çorum İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevini îfâ etti. Görev aldığı hizmet içi eğitim programlarına ek olarak “Özel Eğitim Çalışmaları” AB projesi kapsamında İspanya, Portekiz ve İtalya’da bulundu.

Şair ve edebiyatçı kimliği ile dikkat çeken Hüseyin Kır’ın, 1997 yılından itibaren HECE ve birçok kültür sanat dergisinde şiirleri ve yazıları yayımlamaktadır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetici ve gönüllü olarak görev almaktadır

Evli ve 3 çocuk babası olan Sayın Hüseyin Kır orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: