Çorum Belediyesi tarafından lise ve üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen “Sen Türkünü Söyle Çorum” yarışmasında finalistler belli oldu. Pandemi şartlarına uygun olarak düzenlenen yarışmada gençler finale çıkabilmek için tüm maharetlerini sergiledi.

Sen Türkünü Söyle Çorum yarışmasının yarı finalinin heyecan ve coşku içerisinde geçtiğini belirten Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, “Pandemi nedeniyle tüm dünyada kültür- sanat faaliyetleri durma noktasına geldi. Böyle bir dönemde internet ortamından video göndermek suretiyle de olsa bir yarışma düzenlemek Çorum Belediyesinin kültür ve sanata verdiği önemin bir göstergesidir. Yarışmaya katılan 30 gencimizin birbirinden güzel sesi jüri üyelerimiz defalarca dinledi ve zorlu bir yarı finalin ardından finale katılmaya hak kazanan 10 yarışmacıyı belirledi. 29 Ocak 2021 Cuma günü saat 18.00’de yapılacak olan yarışma finali Çorum Web TV’den canlı olarak verilecek” dedi. 

 

Başkan Yardımcısı Yağbat, 29 Ocak Cuma günü saat 18.00’de tüm Çorumluları Çorum Web TV ekranında bu heyecana ortak olmaya davet etti.