Tokat Gazeteciler Cemiyeti Himayesinde Tokat’ı gezen Çorum Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği üyeleri kentin tarihi ve kültürel zenginliklerine hayran kaldılar.

Çorum Hitit Gazeteciler ve Yayıcılar Derneği Başkanı Birkan Demirci, yönetim kurulu ve üyeleri günü birlik olarak Tokat Gazeteciler Cemiyeti himayelerinde kente bir gezi turu düzenlediler. TGC Başkanı Cemal İncesoyluer, Taner Yeşilsu, Savaş Kalkan, Kenan Kayhan, İsmail Avşar, Sırrı Sürer, Gültekin Yiğit ve Mete İmamoğlu‘nundan oluşan heyet Turhal İlçesinde Çorum Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Başkanı Birkan Demirci ve beraberindeki heyeti karşıladı. Buradaki karşılamanın ardından Pazar ilçesinde bulunan Kaz Gölüne geçerek lavanta bahçeleriyle donatılan mis kokulu Gaz gölü gezildikten sonra eşsiz Tokat yağlısı, Çorum simidi , zeytin, peynir ve semaver eşliğinde sabah kahvaltısı gerçekleştirildi. Buradaki programın ardından Pazar ilçesinde bulunan Ballıca Mağarasına geçildi. Mağarayı gezen heyet böyle eşsiz güzellikte bir mağara ile ilk defa karşılaştıklarını ifade ederek hayranlıklarını ifade ettiler. Mağara gezisinin ardından Çağlayana geçen heyet buradaki eşsiz güzellikler karşısında hatıra fotoğrafları çekinerek Pazar gezisini tamamladılar.

Sulusokağa hayran kaldık

900 adımda 900 yıllık tarihi bir arada tutan tarihi Sulusokak Çarşısına geçen heyeti Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu karşıladı. Heyetle tek tek ilgilenen Başkan Eroğlu, Kent Müzesi’nde heyete Tokat’ın tarihi Tokat yazması ve çantası hediye etti. Heyet Kent Müzesinde el baskısı yaptıktan sonra Çorum Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Başkanı Birkan Demirci, heyet adına Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na teşekkür ederek toplu olarak hatıra fotoğrafı çekinmeyi ihmal etmediler.

Tokat Türkiye’nin tercih edilen şehirlerinden oldu

Başkan Birkan Demirci, “Tokat’ta bizleri ağırlayan Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer ve TGC üyelerine eşekkür ediyorum. Ayrıca bizleri programa katılarak onurlandıran Tokat Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’na kalpten ve samimi duygularından dolayı ayrıca Tokat’a yaptığı salih hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Tokat’a dışarıdan gelen bir misafir olarak diyorum ki ; Belediye başkanının samimi hizmetlerinden dolayı Tokat Türkiye’nin tercih edilen şehirlerinden oldu” diye konuştu.

Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer ise yaptığı açıklamada, “Ev sahipliğini Tokat Gazeteciler Cemiyetinin yaptığı Çorum Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği üyelerinin Tokat ziyaretinde, destek ve katkılarıyla yanımızda olan, başta, Tokat Belediye Başkanı Sayın Av. Eyüp Eroğlu’na, TSO Meclis Başkanı Sayın Dursun Sansara, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü Sayın İhsan İkinciye, Şehrazat Restoranın Sahibi Sayın Mücahit Yılmaz’a teşekkür eder, saygılarımı sunarım” diye konuştular.

The post HGYD üyeleri Tokat’a hayran kaldı  first appeared on KANAL 101.