Gündem

ÇORUM’A 1 KATRİLYONLUK YATIRIM!

AK Parti Çorum MKYK Üyesi ve Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum’a yapımı devam eden ve önümüzdeki günlerde inşaatına başlanacak projelerin toplam tutarının bugünkü değeriyle 1 katrilyon olduğunu açıkladı.
Ceylan, Tarım ve Orman Bakanlığı, DOKAP, İl Özel İdaresi ve Oda ve Birliklerin katkılarıyla alınan makilerin teslim törenine katıldı.
BİRLİK VE BERABER OLDUĞUMUZDA
ÇALIŞMALARIMIZ VERİMLİ OLUYOR
Konuşmasına birlik beraberliğe vurgu yaparak başlayan Milletvekili Ceylan, bir ilde birlik ve beraberliği olduğunda çalışmaların daha verimli olduğuna dikkat çekerek, “Biz de milletvekili arkadaşlarımızla, il başkanımızla, valimiz ve belediye başkanlarımızla ve sivil toplum kuruluşlarımızın başkanlarıyla uyumlu bir biçimde, birlik ve beraberlik içerisinde Çorum’umuz için çaba sarfediyoruz. Bizim birlik ve beraberliğimize dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlarımızın da desteği büyük oluyor. Kendilerine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.
ÇORUM’A HİBE DESTEĞİ
400 MİLYON TL’Yİ BULDU
Çorum’a sağlanan hibe desteklerinden bahseden Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum’da milletin dertleriyle dertlendiklerini, onların her türlü sorun ve taleplerini yakından takip ettiklerini vurgulayarak “Geçen yıl Çorum’a hibe desteği 400 milyon TL’yi buldu. Bu destekler birlik beraberlik içerisinde olduğumuz için sağlanıyor. Değerli üreticilerimiz sizler çalışın, biz sine çok daha fazlasını kazandırırız” diye konuştu.
30 MİLYON DOKAP DESTEĞİ!
Ceylan, bu yıl 1000 ton sertifikalı arpa tohumu desteği sağlandığını hatırlattı. 70 bin dönümlük arazi için ayçiçeği hibesinin verildiğini kaydeden Ceylan, 2022 ek bütçesinden Çorum’un da hak ettiği payı alacağını vurguladı. Ceylan, sadece DOKAP’tan 30 milyon ek ödeneğin verileceğini duyurdu.
ONKOLOJİ BU YIL SONUNA
KADAR HİZMETE AÇILACAK
Çorum’da yapımı devam eden ve önümüzdeki günlerde başlayacak olan yatırımlarla ilgili de bilgiler veren Milletvekili Ceylan, Çorum ölçeğinde Türkiye’de hiçbir ilde olmayan Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi’nde inşaat çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Sağlık İl Müdürü Dr. Ömer Sobacı’dan son çalışmalar hakkında bilgi aldığını açıklayan Ceylan, Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi’nin yıl sonuna kadar tamamlanacağını vurguladı. Kanser hastaları ve yakınlarının hastalıkla mücadele konusunda yaşadığı zorlukları anlatan Ceylan, Çorum’da 7’den 70’e tüm yaş gruplarında hastaların tedavi görebileceğini ifade etti.
DİŞ HASTANESİ İHALESİ YAPILDI
Çorum’a verdikleri sözleri birer birer yerine getirdiklerini anlatan Ceylan, bu sözlerden birinin de Diş Hastanesi olduğunu anlatarak, Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısında inşa edilecek Diş Hastanesi’nin geçtiğimiz günlerde projesinin tamamlanarak ihalesini yapıldığını hatırlattı. Ceylan, hastane inşaatının belirlenen sürede bitirilerek Çorumluların hizmetine sunulacağını vurguladı.
POLİS MORAL EĞİTİM MERKEZİ
PROJESİ BİTTİ, İHALESİ YAKIN!
Çorum’a Samsun yolu üzerine Polis Moral Eğitim Merkezi yapılacağını dile getiren Milletvekili Ceylan, Çorum-Samsun karayolu Bölge Trafik Şube Müdürlüğü yanındaki 70 dönümlük alana inşa edilecek olan Polis Moral Eğitim Merkezi’nin proje çalışmalarının bittiğini açıkladı. 5 yıldızlı otel konforunda inşa edilecek olan Polis Moral Eğitim Merkezi’nin ihale tarihini de önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını kaydetti.
ADLİYE BİNASI PROJESİ TAMAMLANDI
Çorum’da yetersi kalan adliye binasına ek olarak yapılacak yeni adliye binası ile ilgi de önemli gelişmelerin yaşandığını anlatan Milletvekili Ceylan, yeni binanın projesinin tamamlandığını ve ihale aşamasına gelindiğini bildirdi.
ADLİ TIP KURUMU MERKEZİNİ
ÇORUM’A KAZANDIRIYORUZ
Çorum’a önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak bir diğer projenin ise Ali Tıp Kurumu olduğuna işaret eden Milletvekili Ceylan, proje çalışmalarında önemli mesafa kat edilen Adli Tıp Kurumu ile ilgili de önümüzdeki günlerde önemli gelişmeleri Çorumlularla paylaşacağını vurguladı.
ESKİ DEVLET HASTANESİ
POLİKLİNİKLERİ AÇILIYOR
Çorum’a sağlık alanında kazandırılacak bir diğer projenin ise eski Devlet Hastanesi’nin yerine yapılacak 2. Basamaklı yeni hastane olduğuna işaret eden Ceylan, eski hastanenin yıkımının tamamlandığını, projesi belli olan yeni hastane binaları ile ilgili ortaya çıkan fiyat farkıyla ilgili de bakandan destek sözü aldıklarını söyledi. Ceylan, önümüzdeki günlerde hastane ihalesinin yapılacağını ve inşaatına hemen başlanılacağını anlatırken, hastane yerine yapılan ek polikliniklerin ise bittiğini ve hizmete açılacağını belirtti.

Milletvekili Ceylan, Çorum’a kazandırılacak açıkladığı projelerin toplam bedelinin ise 1 katrilyonu bulduğunu da sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: