Gündem

ERENLER: “İKTİDAR PARTİSİNDE VAAT ÇOK, İCRAAT YOK”

Genç Parti İl Başkanı Engin Erenler, Çorum’da ikinci basamak Devlet Hastanesi olarak kullanılmak üzere yapılması planlanan Çorum Devlet Hastanesi’nde kış yaklaşmasına rağmen yıkım dışında bir çalışma yapılmadığını belirterek, kış aylarının gelmesi ile birlikte yine hastane sıkıntısının artacağını dile getirdi.

Geçtiğimiz yıllarda Devlet Hastanesi’nin olmayışının sonuçlarını herkesin gördüğünü, doluluk nedeniyle hastaların Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kabul edilmediğini hatırlatan Erenler, sonbahar ve kışın da gelmesi ile birlikte pandemik hastalıkların yine artış göstermesinin beklendiğini vurguladı.

İktidar milletvekillerinin Sağlık Bakanını ziyaret ederek boy boy fotoğraf çekindikten sonra Devlet Hastanesi yapımında büyük gelişme yaşandığını ve yakında biteceği sözü vermelerine rağmen uzun zamandır adını bile ağızlarına almamalarına dikkat çeken Genç Parti İl Başkanı Engin Erenler, hastane için verilen sözlerin yerine gelmeyecek olması nedeniyle unutturulmaya çalışıldığını söyledi.

Her söylevlerinde 20 yılda şunları yaptık diyerek konuşmalarına başlayan siyasetçilerin artık sözlerinin havada kaldığına herkesin şahit olduğunu kaydeden Erenler, bu siyasetçilerin Devlet Hastanesi’ni yıktırarak yaptırdıkları Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de sorunların bitmek bilmediğine dikkat çekti.

Çorumluların her yağmur yağdığında personelin elinde paspaslarla ve binanın çeşitli yerlerine konulan kovalarla içeri giren yağışla mücadele edilen bir hastanede sağlık hizmeti almaya çalıştığına dikkat çeken Engin Erenler, “Çorum’da sağlık hizmeti her geçen gün gerilemeye devam ediyor. Bölge Hastanesi olacak denilerek yapılan Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bırakın bölgeye Çorum’a bile hizmeti zor veriyor. Hastanenin yeterli hizmeti verememesi nedeniyle insanlar ilde bulunan özel hastanelere yönelirken, asgari ücret alan ya da emekli olup cüzi bir maaşla geçinmek zorunda bırakılan insanlar ise bu durumdan en mağdur olan kesim. Devlet Hastanesi’nin bir an önce tamamlanmaması, mevcut hastanenin ise yeterli hizmeti verememesi, en çok ildeki özel hastanelerin işine gelirken, akıllara bu hastanelerin sahibi olduğu belirtilen, iktidar partisi ve yöneticileri üzerinde de büyük etkisi olduğu iddia edilen kişiye destek amaçlı mı gecikmeler yaşanıyor ya da hastane yapılmasının gecikmesinde bu kişinin mi etkisi var sorularını getiriyor” dedi.

Genç Parti Lideri Cem Uzan’ın Türkiye’de özlenen temiz siyaset ortamını yeniden sağlayacağını, O’nun gelişi ve Genç Parti’nin iktidara gelmesi ile birlikte ötekileştirmelerin, kendi fikirlerine uymayanları hain ilan etmelerin son bulacağını belirten Erenler, geçmişte kısa sürede büyük oranda oy toplaması ile tanınan Genç Parti’nin, yeni ve güçlü bir kadro ile yeniden ülke yönetimine talip olduğunu anlattı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: