Gündem

Türkiye Yüzyılı, tüm mazlumları ilgilendiriyor

Çorum Belediyesi’nin “Türkiye Yüzyılı Şehir Buluşmaları” kapsamında ikincisini düzenlediği program Devlet Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa Belediye Başkan Vekili İsmail Yağbat, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ve vatandaşlar katıldı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz, yerli ve milli teknolojiden savunma sanayi atılımlarına kadar pek çok konuya dair yorum ve gözlemlerini aktardı. Gazetecilik hayatından örnekler veren Karagöz, sosyal medyanın gençlerin algılarındaki etkisini Afganistan, Ukrayna gibi sıcak bölgelerde birebir yaşadığı olaylar üzerinden örneklendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu doğrultusunda Türkiye’nin kuzeyden güneye, doğudan batıya kadar geniş bir yelpazede etki alanına sahip olduğunu ifade eden Karagöz, “Bu yüzyıl sadece bize ait değil, bu yüzyıl aynı zamanda Bosnalılara, Somalilere, Cezayirlilere, Gine Cumhuriyeti’nde yaşayan Müslümanlara ait. Sonuçları itibariyle Türkiye yüzyılı sadece bizi ilgilendirmiyor, bizim mesul olduğumuz bir coğrafya var ve kabul etseler de etmeseler de mazlumların umudu olan bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Türkiye Yüzyılı, tüm mazlumları ilgilendiriyor. Ben bir gazeteci olarak bu yolda üstüme düşen ne varsa onu hakkıyla yerine getirmeye çalışıyorum” dedi.

Çorum’dan da övgüyle söz eden Karagöz, “Tarihin ve gelişmişliğin harmanlandığı çok güzel bir şehir görmekten son derece memnuniyet duydum” dedi. Konferansın ardından Belediye Başkan Vekili İsmail Yağbat ve AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Taha Hüseyin Karagöz’e günün anısına çiçek ve hediye takdim etti.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: