Gündem

HGYD YÖNETİMİNDEN, ARİNBEY’E BAŞARI DİLEĞİ

Çorum Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği (HGYD) Başkanı Birkan Demirci ve yönetim kurulu üyeleri, Çorum’da okul öncesi çocuklara eğitim veren Arinbey Garden Kids’i ziyaret ederek, hem çalışmalar hakkında bilgi aldı, hem de böylesine güzide bir kurumu ilimize kazandıran Erkan Çirkin’i tebrik etti.
Çorum’da Binevler semtinde yeni hizmete açılan, bahçesi ve yeşil dokusu ile dikkat çeken, Eğitimci Erkan Çirkin’in sahibi olduğu Arinbey Garden Kids, HGYD yönetimini ağırladı.
Dernek Üyesi Karabey Çirkin’in amcaoğlu olan Erkan Çirkin, 20 yıllık okulöncesi deneyimi ile Atlıkarınca Kreş’ten sonra Binevler’de Arinbey Kids Garden adıyla doğa ile iç içe, orman okulu mantığıyla açmış oldukları okul öncesi eğitim kurumunun tüm çocuklarımızın hizmetine sunulduğunu söyledi.
HGYD Başkanı Birkan Demirci ise okul ve verilen eğitim hakkında bilgiler alarak, böyle bir eğitim kurumunun Çorum’a çok şeyler katacağına inandığını söyledi.
Erkan Çirkin ve Arinbey ailesini tebrik eden Demirci, başarılar diledi, basın kuruluşları olarak gereken her türlü konuda destek olacaklarını bildirdi.
Kurum sahibi Erkan Çirkin ise özet olarak şu bilgileri aktardı:
“Gelişen teknolojiyle birlikte çocuklar, dışarıda vakit geçirmektense tablet, bilgisayar ve telefonlarla vakit geçirmeyi tercih ediyor. Telefonların ve bilgisayarların hayatımıza girmesiyle çocukların doğada ve sokakta geçirdiği süre de azalmıştır. Parkta oyun oynamanın, çeşitli sokak oyunlarının verdiği mutluluğu maalesef birçok çocuğumuz artık bilmiyor.
Bunların sonucunda çocuklar hareketsizliğe maruz kalıyor.
Arinbey Kids Gargen tam olarak bu sorunu ortadan kaldırmak üzere oluşturulmuş, 2000 m2 genişliğinde bahçesi ile çocuklarımızın hizmetine sunulmuştur.
Çocuklarımız akranlarıyla, stresten uzak, özgürce eğlenerek mutlu bir şekilde günlerini geçirmektedir.
Kurumumuzda yabancı dil için oluşturulmuş dil sınıfımızda ağırlıklı olarak yabancı dil eğitimi verilmektedir. Sanat ve müzik sınıflarımızda piyano ve orff eğitimi verilmektedir.”
Ziyarete; HGYD Başkanı Birkan Demirci’nin yanı sıra; Yönetim Kurulu Üyesi; Kubilay Olcan, dernek üyeleri; Cuma Şahin, Volkan Baş, Karabey Çirkin ve Caner Ergan katıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: