Gündem

‘Sandığa gidin! Son pişmanlık fayda etmez’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Çorum Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, tüm Çorumlu vatandaşlara seslenerek, 14 Mayıs Pazar günü “Sandığa gidin ve oyunuzu kullanın” çağrısında bulundu.
Vatandaşlardan ayrıca sandığa sahip çıkmalarını isteyen Tokgöz, sandığa gidilmediği ve sandıklara da sahip çıkılmadığında ise son pişmanlığın fayda etmeyeceğini söyledi.
Başkan Tokgöz yaptığı yazılı açıklamada, “Son pişmanlıklar asla fayda etmez. Demokrasiye, cumhuriyete, hukuka sahip çıkmak adına sandıklarınıza giderek yurttaşlık görevini yerine getirin. Ayrıca hep birlikte oylarımıza sahip çıkalım. Yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri ülkemiz için çok önemlidir” dedi.
Çorum’da ilk kez sandığa giderek oy kullanacak gençlere de seslenen Ulaş Tokgöz, “Türkiye’nin kaderini değiştirecek olan sizlersiniz. Türkiye’ye demokrasiyi getirecek olan sizlersiniz. Sandığa gidin, oyunuzu kullanın. Otoriter bir yönetimi demokratik yollarla değiştirin. Dünya siyaset tarihine önemli bir not bırakın.
Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in ilkelerine ve Atatürk’ün ideallerine inanan her gencin sandığa gidip demokrasiden yana, insan haklarından yana oy kullanmasını istiyoruz” diye konuştu.
Sandık görevlilerine de seslenen Tokgöz, “Sandık görevlilerimiz yaşadıkları sorunları, gördükleri hataları mutlaka sandık başkanlarına iletsinler. Bu seçimin tekrarı yok! İnşallah seçim sonucunda ülkemize baharlar gelecek” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: