Gündem

TGF HEYETİNDEN CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun 5. Anadolu Buluşmaları programı dolayısıyla Sivas’a gelen TGF heyeti protokol ziyaretleri kapsamında Sivas Cumhuriyet Üniversitesini ziyaret etti.
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Şehrimizin tanıtımı açısından çok önemli bir program, kutluyorum. Üniversitemiz Cumhuriyet adını taşıyan Türkiye’deki tek üniversite ve 50.yılı. 53 bin öğrencimiz eğitim görüyor. Üniversitemizin ve şehrimizin tanıtımına katkı sağlayan Sivas Gazeteciler Cemiyeti başkanı Hakan Sezerer ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.
TGF Genel başkanı Yılmaz Karaca da, “4 yıl önce Sivas kongresinin 100’üncü yılında 100’ün üzerinde gazeteciyle Sivas’taydık, bugün de Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümünde yine 100 civarında gazeteciyle Sivas’ta olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM GÖSTERİMİ

Program kapsamında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde Türk Dünyası Belgesel Film Gösterimi de gerçekleştirildi. Bu programa Vali Yardımcısı İhsan Maskar, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir ve Anadolu Buluşması programına gelen gazeteciler katıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: