Gündem

YA SORULANI ANLAMAMIŞ YADA LAFI DOLANDIRMIŞ…

Çorum İl Kültür ve Turizm Derneği tarafından Çorum’un tanıtımına destek verilmesi amacıyla yaptırılan 58 saniyelik “Çorumlunun yaptığını herkes yapamaz” filmine 4.4 milyon TL ödenmiş olması tepkilere yol açmıştı. Bu bütçe yapılan işe için çok değilmi ? Bu iş yapılırken hangi firmalardan teklifler alındı ? Çekimleri üstlenen firma kim ? 4.4 milyon TL’lik bütçe ile hazırlanan reklam filmi amacına ulaştımı ? Bu bütçe ile farklı bir tanıtım yapılabilirmiydi ? Yoksa bu işten birileri rantmı elde etti ? gibi kamuoyundan gelen sorular üzerine bir açıklama yapan Ömer Arslan ;

YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Tepkiler üzerine Çorum İl Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ömer Aslan, yazılı bir açıklama yaptı. Arslan, 17 saat süren ve çekimleri Ankara’daki Kurtuluş Müzesi’nde tamamlanan 58 saniyelik filme 4.4 milyon lira harcadıklarını dile getirdi.

BÜTÇE KAMUDAN ÇIKTI

Söz konusu kısa film projesinin toplam bütçesinin 4,4 milyon lira olduğunu belirten Ömer Arslan, bütçenin 2,4 milyon lirasını Halk Banktan, 1 milyon lirasını Çorum Belediyesi’nden, 500 bin lirasını Çorum Özel İdare Müdürlüğünden, 500 bin lirasını da Çorum Ticaret ve Sanayi Odasından temin ettiklerini açıkladı.

YAPIMCIYA FİRMAYA 3,6 MİLYON!

Filmin çekimini üstlenen yüklenici firmaya 3,6 milyon TL ödediklerini ifade eden Arslan, reklam bedeli olarak TRT’ye 288 bin TL, sosyal medyada yapılan sponsorlu paylaşım giderleri, billboard, raket, megaligth baskı ücretleri ve fenomen sosyal medya hesaplarında paylaşım bedeli olarak toplam 512 bin TL ödendiğini dile getirdi.

ŞEFFAFLIK PRENSİBİMİZ!

Ömer Arslan, açıklamasında, “Derneğimizin tüm faaliyetlerinde şeffaflık ve hesap verilebilirlik temel prensibimiz olmuştur” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: