Gündem

Çorum Milletvekili Erol Kavuncu’nun Dodurga Kömür ocağı ile ilgili işçilerle buluşması ve açıklaması

Basın Açıklaması
Dodurga ilçemizde yerin altından ekmeğini taştan çıkaran, alnının terini elinin ekmeğini yiyen Kömür ocağında çalışan emekçi kardeşlerimizle bir araya geldik.
Son günlerde Kömür ocağının kapanmasıyla ilgili söylemler üzerine endişelenen kardeşlerimizin haklı talepleri konusunda, işçi kardeşlerimizi dinleyerek, bu konuda yapılan çalışmalar ve gelinen nokta hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Sonuna kadar yanlarında olduğumuzu ifade ederek son gelişmeler hakkında bilgi verdik.
Alpagut Dodurga Linyitleri Kömür Ocağımızı işleten ODAŞ firmasının salgın döneminin etkisiyle gelen olumsuz koşulların yanı sıra maden ocağının modernizasyonu ve kömür rezervinden istenilen üretimin sağlanamaması gibi çeşitli nedenlerden dolayı maden ocağından beklediği verimi elde edemediği için işletmeyi bırakacığı ifade edilmişti.
Bölgemize üretimiyle katkı sunan, 400 işçimizi istihdam eden ve ilçemize, ilimize katma değer katan ocağın kapanmaması üretimin devam etmesi için bölge temsilcilerimizle Enerji Bakanımız Sn. Fatih Dönmez’ e durumu ifade ettik. Sn. Bakanımızın firma yetkilileriyle görüşmelerini talep ettik. Sn. Bakanımız ODAŞ firma yetkilileriyle görüştüler.
Enerji Bakanımız Sn. Fatih Dönmez söz konusu işletmenin kapanmasına gönlünün razı olmayacağını ifade ederek; işletmnin faaliyetlerine devam edebilmesi için yapılması gerekenler ve ocağın mevcut durumunun iyileştirilerek; üretimin verimli hale getirilmesi konularında bürokratlarından bir rapor istediler. Gerekli talimatları bakanlık bürokratlarımıza verdiler.
AK Partimiz Dodurga’mızda alın terini elinin emeğini yiyen işçi kardeşlerimizin, halkımızın yanlarında olmaya devam edecektir.
Erol Kavuncu
Ak Parti Çorum Milletvekili

The post Çorum Milletvekili Erol Kavuncu’nun Dodurga Kömür ocağı ile ilgili işçilerle buluşması ve açıklaması first appeared on KANAL 101.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: