Gündem

Atığını getir, hediyeni götür

Türkiye Çevre Haftası, Çorum’da dolu dolu etkinliklerle kutlanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla “Türkiye Çevre Haftası” olarak belirlenen 1-7 Haziran tarihleri arasında Çorum Belediyesi de çevrenin korunması ve çevre bilincinin topluma yayılması amacıyla “Sıfır Atık” temasıyla kutlama etkinlikleri gerçekleştirecek.

Temiz bir dünya ve temiz bir çevrenin gelecek nesillere bırakılacak en önemli miraslardan biri olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Bu kapsamda çevreye zarar verebilecek tüm atıkları 1. Sınıf Atık Getirme Merkezimizde topluyoruz. Ayrıca geçtiğimiz aylarda mücavir alan sınırları içerisine yerleştirdiğimiz giysi toplama kumbaralarımızla da ekonomiye büyük katkı sağlıyoruz.” dedi.

Türkiye Çevre Haftası kapsamında 4 Haziran Cumartesi günü Kadeş Barış Meydanı’nda, 6 Haziran Pazartesi günü de 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde etkinlikler düzenleyeceklerini açıklayan Başkan Aşgın “1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası’nda ‘Atıktan Sanata’ sergisi, Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin defile gösterisi, Hafif Müzik Orkestrası’nın “Sıfır Atık” konseri, atık pil toplama kampanyası ödül töreni, bitkisel atık yağlardan doğal sabun yapımı workshop uygulaması, Çorum Belediyesi Tiyatro Kulübü’nün ‘Teneke Adamın Maceraları 2’ isimli tiyatro oyunu, çocuklar için ‘Doğanın Rengi’ isimli el boyama duvarı etkinliği ve çocuklar için workshop etkinlikleri yer alacak.” dedi.

Atığını getir, hediyeni götür
Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında etkinliklere katılacaklar içerisinde atık getirenlere çeşitli hediyeler vereceklerini ifade etti.

Başkan Aşgın, 4 Haziran Cumartesi günü Kadeş Barış Meydanı’nda ve 6 Haziran Pazartesi günü 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde düzenlenecek etkinliklere katılacakların yanlarında plastik, cam, metal, elektronik atık, atık pil veya 1 litre bitkisel atık yağ getirmeleri halinde çiçek dikim seti, bez çanta ile tohum kalem hediye edeceklerini sözlerine ekledi.

dav

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: