Gündem

“İlvanlım” tanıtıldı

Çorum Belediyesi kültür yayınları arasında yerini alan “İlvanlım” dergisinin tanıtımı yapıldı. Mart ayında ilk sayısı çıkan dergi için Velipaşa Kadın Kültür Merkezinde düzenlenen tanıtım toplantısına çok sayıda sanatsever katıldı.

Şehir Defteri, Genç Kadeş gibi dergilerle Çorum’da kültür ve sanata yön veren Çorum Belediyesi, kadın dergisi “İlvanlım” ile sanata verdiği değeri zirveye taşıdı. İlvanlım Dergisi için Velipaşa Kadın Kültür Merkezi’nde düzenlenen tanıtım programına Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ve Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın eşi Feyza Aşgın da katıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan misafirlere yönelik yaptığı konuşmada Çorum Belediyesi olarak kültür ve sanata önem verdiklerini belirtti. Kadına yönelik etkinliklerin ise daha ayrı önemi olduğunu ifade eden Candan, kadın dergisi olarak yayın hayatına başlayan İlvanlım’ın şehrin kültür sanat hayatına önemli katkılar sağlayacağına inandığını söyledi. Çorum Belediyesi’nin Türkiye’de kadın dergisi çıkaran çok az sayıdaki belediyelerden biri olduğunun altını çizen Candan, “İlk sayısı yayınlanan İlvanlım Dergimizin ikinci sayısı da Eylül’de çıkacak. Emek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Yardımcı Hakan Kubalı da Çorum Belediyesi’ni ve derginin yayına hazırlanmasında emek veren kadınları tebrik etti. Kadınların kültürünün ve emeğinin bir ürünü olan İlvanlım Dergisi’nin Çorum’da bir ilk olması açısında çok önemli olduğunu vurgulayan Kubalı, “Çorum’daki kadınlar Türkiye’ye örnek bir iş yaptılar. Emek veren herkesi tebrik ediyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: