Gündem

“YENİ BAŞARI HİKAYELERİNİ HEP BİRLİKTE YAZACAĞIZ”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, üniversite olarak Çorum’un geleceğinin planlanması, gelişmesi, büyümesi, refah seviyesinin yükselmesi noktasında sanayici, iş insanı, esnaf ve toplumun tüm kesimleri ile işbirliği halinde hareket ettiklerini söyledi.

Çorum Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği (HGYD) Başkanı Birkan Demirci ve yönetim kurulu üyeleri, Hitit Üniversitesi’ni ziyaret ederek, Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nurcan Baykam ve Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek ile bir süre sohbet etti.

HGYD Başkanı Demirci ve beraberindeki basın mensupları, Hitit Üniversitesi’nin öğrenci durumu, doluluk oranı, devam eden inşaatlar ve yatırımlar, geleceğe yönelik plan ve projeler ile yaşanan sorunlar, talepler hakkında bilgi aldı.

Hitit Üniversitesi’nde 20 bin öğrencinin eğitim-öğretim gördüğünün altını çizen Rektör Öztürk, doluluk oranının yüzde 100 seviyesinde olduğunu kaydetti.

Bu yıl Hitit Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilerin sayısında büyük bir artış yaşandığına işaret eden Öztürk, “Yeni başarı hikayelerini birlikte yazacağız” ifadesini kullandı.

Öztürk, “Genç, dinamik, şehriyle bütünleşmiş ve her geçen gün yeni başarılara imza atan Hitit Üniversitesini tercih ederek aramıza katılan öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum. Odağımızda öğrencilerimiz var. Birlikte üretmeyi ve uygulamayı önemsiyoruz. Gençlerimiz, Hitit Üniversitesinde uygulayarak öğrenecek, aldığı eğitimin çıktılarını görebilecek ve bilgiyi üretime dönüştürmenin yollarını keşfedecek. İstihdam odaklı eğitim anlayışımızla, başarılı gelecek için gereken bilgi ve donanımı öğrencilerimize eksiksiz kazandıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Ülkemizin gelişmesine ve büyümesine katkı sağlamak adına tüm paydaşlarla birlikte çalışmaların gayretle sürdürüldüğünü söyleyen Prof. Dr. Öztürk, “Türkiye’nin kısa, orta ve uzun vadede hedeflerine ulaşması, gençlerimizin analitik düşünen, yeniliklere açık, nitelikli ve değerlerine bağlı olarak yetişmesiyle mümkün olacaktır. Ülkemizin geleceği olan gençlerimize tüm olanaklarımızla elimizden gelen desteği vereceğiz ve yeni başarı hikayelerini birlikte yazacağız” dedi.

Öztürk, sanayici, iş insanı, esnaf, girişimci ve herhangi bir projesi olan herkese akademik, bilimsel ve teknik destek konusunda ellerinden gelen desteği sağladıklarını vurguladı.

HGYD Başkanı Birkan Demirci ise misafirperverliği ve sıcak yaklaşımı nedeniyle Rektör Öztürk’e teşekkür ederek, üniversitenin yönetim kadrosunu son derece donanımlı, tecrübeli bulduğunu, bu durumun Çorum’un ve gençlerin geleceğine olumlu yansıyacağını dile getirdi.

Ziyarete; HGYD Başkanı Birkan Demirci’nin yanı sıra; Yönetim Kurulu Üyeleri; Av. Mustafa Güral Koldaş, Hasan Karaoğlu, Uğur Urhan, Kubilay Olcan, dernek üyeleri; Cuma Şahin, Karabey Cirkin ve Caner Ergan katıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: