Köşe YazılarıTokat'dan Güncel Haberler

İFTİRA VE HEZEYAN

Tokatspor şirketinin sahibi Ufuk Akçekayanın videosu, iftira ve hezeyanın zirvesi olarak tarihe geçecek. Bir kere görüştüm, o Tokat Medyasıyla tek tek görüştüğü sırada. Görüşmemizde hem Vali Dr. Ozan Balcı hem de Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu hakkında övgüyle bahsediyordu. Deyim yerindeyse, her iki yöneticimizi de öve öve bitiremiyordu.

Sonra hiç görüşmedik. Bu konuda gazeteci yazar Kemal Vanlı haklı çıktı. Adeta dikkat edin, sakın aldanmayın, ketenpereye gelmeyin mealinde yazılar yayımladı Kemal Vanlı. Ne yazık ki, bu uyarıları hiç kimse dikkate almadı.

Tokatspor’u nerden alıp nereye getirdi? Şirket olmasına rağmen sırf Tokatspor marka ve adı hürmetine başta valimiz ve belediye başkanımız yardımcı olmaya çalıştı. Şimdi dönmüş, iyilik gördüğü insanlara saydırıyor. En başta Ufuk Akçekaya bilsin ki, Tokat sahipsiz değildir. O iftira, yalan ve hezeyanlarında mutlaka bir bedeli olacaktır.

Sadece Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu hakkında yalan ve iftiralar değil, hızını alamamış ki, Belediye Başkan Yardımcıları Osman Altınordu, Mehmet Ersoy ve Selahattin Kelemciye de saldırmış. İftira ve yalanlarını adeta köpürtmüş. Bunlarla da yetinmemiş, işadamları Emin Yılar, Hasan Hüseyin Koç ve Mustafa Çevirgen’e de iftira ve yalanlarını peşpeşelendirmiş. Dahası var, yol arkadaşı Tokatspor A.Ş menajeri Aytunç Bozkut’a da salvolar sallamış.

Tehdit, şantaj, küfür, yalan dolan, iftira ne ararsan bu Ufuk Akçekaya’nın amatör videosunda var. Arada bir burnunu karıştırarak ve pişkin zoraki gülümsemelerle yaptığı konuşmayla, bu yılın en rezil adamı olmayı ve kepaze ödülünü kazanmayı hak ediyor.

Tokatlılar, şehri eminine sahip çıktı. Her kesimden öyle tepkiler yükseldi ki, dalga dalga büyüyüp, gür haykırma olarak muhatabına ulaştı. STK Başkanları, Tokat’ın eşrafı, siyasetçi ve yöneticiler tek vücut, tek ağız, tek yürek oldu. Yüzlerce tepki ve telin mesajı yayımlandı.

Böylesine pespaye ve iğrenç ifadelerin sahibi şahsın bir daha Tokat’a hangi yüzle geleceğini çok merak ediyorum.

Ah müptezel ah…

Arazi isteyen bu müptezel, vermeyen Başkan Eyüp Eroğlu… Beytülmala el uzatan bu şizofren, o eli kırıp atan Başkan Eyüp Eroğlu… Harcamadığı paraya katmerli ek yapıp, şu kadar parayı verin kulübü alın diyen bu habis, hadi ordan diyen Başkan Eyüp Eroğlu… Bu şehrin herbir kaynağına göz diken bu alçak, karşısına dimdik duran Başkan Eyüp Eroğlu… O iftiralar, o yalanlar Allah ve ahiret inancı olan hiçkimsenin söyleyeceği sözler değil.

Ufuk Akçekaya, bilesin ki, Tokat sahipsiz değil, senin gibi nicelerini gördük… Tokatlılar, seni tükrükle boğarlar. Bekle ve gör Allah’tan korkmaz kuldan utanmaz…

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: