Köşe YazılarıTokat'dan Güncel Haberler

CAHİLLİK VE HEZEYAN

Bu yeni birşey değil. Cahil kükremesini 12 yıldır yaşadım, yaşıyorum. Başarısızlıklarının sebebi olarak başkasını gösterenler, aslında işaret parmağını uzatırken diğer 3 parmağı kendisini gösterir, farkında değildir.

Hayatı boyunca başarı hanesinde tek bir çentiği olmayanlar, çareyi saldırmaktan, küfürde, çirkeflikte ve kof kabadayılık da bulurlar. Oysa korkaktırlar. Ürettikleri iftira, yalan ve hezeyanlarıyla ta ciğerlerinde hissettikleri cahilliklerini örtmeye çalışırlar.

Mitomandırlar. Attıkları her yalan, iftira ve rezil iddialar, aslında birebir kendilerini tarif ederler. İçlerinde yaşadıkları bu ahlaki sorun saçmalına yandaş ararlar. Böylece birtek ben ahlaksız, çirkef ve rezil değilim. Bakın benim gibi filan filan da öyledir demek isterler. Eğer kendileri gibi çukur ve pespaye birisini bulamadılarsa, kendilerindeki ahlak yoksunu eylemleri bir başkasına iftira olarak atmakta da bir beis görmezler. Herşey yaparlar. Kazanmak için yapmayacakları şey yoktur.

Bakarsın hacca giderler. Hatta kabeyi tavaf ederken birisini arayıp bak benim dairelerim var senin yok diye böbürlenmekten geri durmazlar. Sarıldılar, utanmazlardır. Bırakın yüzüne tükürmeyi Tokat atsan uslanmazlar. Allah ve ahiret diye bir inançları olmadığı için yalan ve iftira atmak çekirdek çitlemek kadar kolay gelir.

Saldırdıkları insanlar onu yeniden gündeme taşıyacak insanlardır. Şizofren ve miyoman oldukları için, bu yaptıkları nasıl bir yasal mengrneue alacağını düşünmezler. Zalimler için yaşasın cehennem. Yaşasın Türk Mahkemeleti ve adaleti…

 

.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: