Köşe YazılarıTokat'dan Güncel Haberler

NE OLURSA MUTLU OLURSUNUZ?

19 yıldır hiçbir şeyden mutlu olamadınız. Şu gamlı baykuş halinize çok üzülüyorum. Daha doğrusu, Türkiye için, bu millet için hayrına ne yapıldıysa sizi mutsuz etti ama, ülkede bazı işler iyiye gitmediğinde sevincinizi saklamaya çalışsanız da yüzünüze yansıyor.

Şöyle bir şey yapıyorsunuz…
Eğer işsiz insan sayısı 3 milyon 842 bin ise, bunu rahatlıkla 9 milyon olarak teleffuz ediyorsunuz. Peki muhterem, aldığın oy ne kadar? Bu işssizlerin dahi pyunu alamıyorsun. Verdiği yalan rakamın yarısı dahi değil. İnsan biraz bu başarısızlığın bir özeleştirisini yapar. Bu yalan veri rakamını bir partinin genel başkan yardımcısı söylüyor.

Bir genel başkan, doların düşüşünü felaket olarak nitelendiriyor ve hazine de olmayan bir parayla vadeli mevduat açıklaması yapıldığını iddia ediyor. Diyelim ki hazine de para yok ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni sistem için blöf açıklamasında bulundu ve döviz yüzde 25 ila 30 arasında düştü. Yahu böyle olduysa daha büyük bir başarı değil mi? Bunun neyine üzülüyorsunuz behey gamlı baykuşlar…

Bir genel başkan da kehanetlerde bulunuyor ve diyor ki; Yeni asgari ücret 4 ayda erir gider. Bu sayın genel başkanın bugüne kadar ileri sürdüğü bütün kehanetier çökmüştü. Belli ki kendisini kahin sanıp kehanetlerde bulunmaktan vazgeçmiyor.

Hemen seçim, erken seçim öyle mi?
Adayınız kim diye sorulduğunda, buna henüz erken diyerek tüm devreleri bir çırpıda yakabiliyorsunuz. Valla ne diyeyim, Reisin konuşmasıyla salt ters köşe olmadınız, saklamadığınız üzüntüsüne aptalca şeyler yazıp söylerde oldunuz. Sizi anlıyorum. Acımasız vatan düşmanlığınızı gamlı baykuşlukla saklayamadınız/saklayamıyorsunuz.

Birde sureti haktan görünenlet var. Hükümet ne zaman tökezlese onları goy goyculuk yaparken görürsünüz. Hastasınız. İçinizde büyüttüğünüz kin ve nefret deryasında boğulacaksınız. Demedi demeyin.

 

.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: