Köşe YazılarıTokat'dan Güncel Haberler

DR. BİLAL DURMAZ, CHP’NİN NERESİNDE?

Radyoloji uzmanı, başarılı bir işinsanı. Tokat’a istihdam sağlayacak yatırımlar yaptı. Kimileri gibi, Tokatta yükünü tutup, deyim yerindeyse başka yere yumurtlamadı.

Mıh gibi Tokatta durdu. Kazandı, yatırımını da Tokat’a yaptı. Salt sağlık alanında değil, adeta hayallerine yüzme öğretip, eğitim alanında da yatırıma yöneldi. Şu anki İnovasyon Okullarının kurucusu Dr. Bilal Durmazdır. Bir okulunun başında ise oğlu Aytaç Durmaz yönetici olarak bulunuyor.

Siyasetten hiç kopmadı. Sosyal projelerin hemen hepsinde yer aldı. İki dönem Tokat Tabipler Odası Başkanlığı yaptı. Işıltılı fikirlerinden dolayı Türkiye Tabipler Odası Genel Başkanlığı teklif edilse de, Dr. Bilal Durmaz işlerinin yoğunluğunu öne sürerek, bu teklifi geri çevirdi.

Siyasetten hiç kopmadı derken, daha doğrusu içinin sızısı, gölünün sevdası CHP’den hiç kopmadı dersek daha doğru ifade etmiş olurum. Bir dönem Tokat Merkez İlçe Başkanlığı yaptığı CHP, hep içinde ukde, hep yarım kalmış aşkıdır. Tamamlamak ister mi, ya da nasıl bir final düşünür bilemem?

Her seçimde, CHP tabanında adı geçer, Dr. Bilal Durmaz’ın. Ve her seferinde bu aşkını bir başka zamana erteler. Oysa, birikimi ve siyasi altyapısıyla CHP’nin aradığı isimlerdendir. En azından benim gözlemim o yöndedir. Bilal ağabeyle 30 yılı aşkın bir dostluğu karşılıklı olarak gergef gibi dokuduk. Dostluğumuz boyunca birbirimizi incitmemeye özen gösterdik. Her seçimde hadi Bilal abi dedim. O bekledi, içinde büyütüp beslediği CHP aşkını ve siyaset uhdesini akılcı bir yaklaşımla doğru zamana saklayıp durdu.

İster 2023 olağan genel seçimde, isterse olası bir erken seçimde CHP’den milletvekili adayı olur mu, henüz sormadım ve bilmiyorum. Şunu biliyorum, her seçimde CHP tabanında Dr. Bilal Durmaz ismi telaffuz ediliyor. Üstelik bu Bektaşi sırrı da değil.

Bu sefer CHP’nin işi de zor. Belki ilk kez aday yoğunluğu yaşayacak. Gördüğüm kadarıyla, CHP’nin Tokatta liyakat kavramına uygun aday adayları yarışacak. Dr. Bilal Durmaz eğer aday olursa, büyük bir şansı olduğunu söyleyebilirim.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: