YazarlarYozgat

ÇORUM’U YOZGAT’A BAĞLAYINDA SİZDE KURTULUN BİZDE KURTULALIM.

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı yardımcısı sayın Sinan Oktay’ı “Çorum Yozgat tedarik zinciri buluşması “ ile misafir ettik.
Konunun özeti şu idi ; Çorum sanayi yönünden zengin bir il Yozgat ise zayıf, Çorum üretsin Yozgat satsın. İyide asıl olan üretmek değilmidir takdir edersiniz ki ürettiğimiz ürünün pazarlamasınıda yapabiliriz bunun için Yozgat’a ne gerek var? Haa diyorsanız ki sizde hava alanı yok nasıl ihracat yapacaksınız, oda sizin ayıbınız.
Sayın Tso başkanı da bu konuyla ilgili Yozgat’ta ki sanayicilerle gerekli görüşmeleri yapmış. Tamam da Yozgat’ta sanayimi varda sanayicilerle görüşesiniz bir coşkunlar vardı oda iflasını açıklamış onada zaten Çorum muayene istasyonunu vererek güzelliğimizi yapmıştık. Bence yozgatlılarla görüşene kadar yanıbaşınızda bulunan ahmet Ahlatçı gibi bir dev ile görüşseydiniz daha verimli bir görüşme olurdu. Adam Venezuela’nın altınlarını getireceğim dedi dünya siyaseti karıştı Amerika hop oturdu hop kalktı. BiZde ahlatçı gibi bir marka var bunun farkına varalım isterseniz.
Bence bu tedarik zinciri buluşmasında siyasiler ve yetkililer sayın Fuat Oktay’a ,siz bize hava alanını getirin biz nasıl ihracatta rekor kırıyoruz izleyin görün demelilerdi. Koskoca Cumhurbaşkanı yardımcısı ayağımıza kadar gelmiş biz neyapmışız padişahım çok yaşa demişiz. Bu konuda il başkanı yusuf ahlatçı yı naçizane tebrik ediyorum ilk defa Çorum’da bir siyasetçinin Ortaköy belediye başkanı Taner isbirden sonra oturdu koltuğun hakkını verdiğini gördüm. Fırsatı kaçırmayıp padişahım çok yaşa demek yerine efendim bu memleketin şu,şu sorunları var İvedikle gereğinin yapılmasını bekliyoruz dedi. Bu özveriyi diğer siyasilerimizden de bekliyoruz. Çorum’un haritada ki yerini ve sanayideki önemini kullanarak çorumu hak ettiği yere getirmelerini bekliyoruz.

Yazar Galip Şakar

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir