Köşe Yazıları

ÇORUM’U YOZGAT’A BAĞLAYIN DA SİZDE KURTULUN BİZDE KURTULALIM

 

Galip Şakar

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı yardımcısı sayın Fuat Oktay’ı “Çorum Yozgat tedarik zinciri buluşması” ile misafir ettik.
Konunun özeti şu idi:
Çorum sanayi yönünden zengin bir il; Yozgat ise zayıf, Çorum üretsin Yozgat satsın. İyide asıl olan üretmek değilmidir?
Takdir edersiniz ki ürettiğimiz ürünün pazarlamasını da yapabiliriz bunun için Yozgat’a ne gerek var?
Haa diyorsanız ki sizde hava alanı yok nasıl ihracat yapacaksınız, o da sizin ayıbınız.

Sayın TSO Başkanı da bu konuyla ilgili Yozgat’ta ki sanayicilerle gerekli görüşmeleri yapmış. Tamam da Yozgat’ta sanayimi varda sanayicilerle görüşesiniz? Bir Coşkunlar vardı o da iflasını açıklamış, ona da zaten Çorum muayene istasyonunu vererek güzelliğimizi yapmıştık.

Bence Yozgatlılarla görüşene kadar yanı başınızda bulunan Ahmet Ahlatçı gibi bir dev ile görüşseydiniz daha verimli bir görüşme olurdu. Adam Venezuela’nın altınlarını getireceğim dedi; dünya siyaseti karıştı! Amerika hop oturdu hop kalktı. Bizde Ahlatçı gibi bir marka var; bunun farkına varalım isterseniz…

Bence bu tedarik zinciri buluşmasında siyasiler ve yetkililer sayın Fuat Oktay’a “Siz bize hava alanını getirin biz nasıl ihracatta rekor kırıyoruz izleyin görün” demeliydiler. Koskoca Cumhurbaşkanı yardımcısı ayağımıza kadar gelmiş biz ne yapmışız? “Padişahım çok yaşa” demişiz.

Bu konuda İl Başkanı Yusuf Ahlatçı’yı naçizane tebrik ediyorum; ilk defa Çorum’da bir siyasetçinin -Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir’den sonra- oturduğu koltuğun hakkını verdiğini gördüm. Fırsatı kaçırmayıp, “Padişahım çok yaşa” demek yerine; “Efendim bu memleketin şu sorunları var. İvedi gereğinin yapılmasını bekliyoruz” dedi.

Bu özveriyi diğer siyasilerimizden de bekliyoruz.

Çorum’un haritadaki yerini ve sanayideki önemini kullanarak Çorum’u hak ettiği yere getirmelerini bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: