Köşe YazılarıTokat'dan Güncel Haberler

TGF ve Anadolu Mayası…

Türkiye Gazeteciler Federasyonunun 10. olağan
kongresini Alanya’da gerçekleştirdik. Genel Başkanımız Yılmaz Karaca’nın liderliğinde tek listeyle seçim yapıldı.
Anadolunun bağrından çıkmış Yılmaz Karaca gerçeğini hazmedemeyenler, jakoben ve elitist yaklaşımlarla bu kurultayı sabote etmeye kalkıştılar ama başaramadılar. Son üç yıldır ondan başka yerel medya için tek cümle sarf etmeyenler, zamanın ruhuna uygun yaptığımız tüzüğe bir iki kişilik cılız itirazın ardından oy birliği diyeceğimiz yüzde 99’luk bir oranla TGF delegelerimiz tadilatı onayladı.
Anadolu Medyası, genel başkanımız Yılmaz Karaca’nın yanında dimdik durdu. Çünkü Yılmaz
Karaca, yerli ve milli duruşun önderi, adı gibi Anadolu Medyasının yılmaz savaşçısı, yerel gazeteler ve yerel gazetecilerin sızısını yüreğinde taşıyan merhametin adıdır. Turistik gezi dışında Anadolunun hiç bir yerine gitmeye tenezzül etmeyenler, Yılmaz Karaca’ya laf saydırmaya kalkıyor. TGF’nin bu son kurultayında, üst kurul delegelerimizin verdiği mesajda, “Boşuna debelenmeyin. Delegelerin ikisi hariç, Yılmaz Karaca’nın yanında durmuştur. Ona uzanan eli kırar, ona konuşan dili de koparırız” demiştir.
Herkes haddini bilecek. Ve TGF’nin 25 yıllık hikayesinde ilk kez Yılmaz Karaca ile kimlik kazandığını unutmayacak. Ondan önceki hiçbir genel başkanın Anadoluya cemiyet ziyareti yapmadıkları Bektaşi sırrı değil. Yılmaz Karaca son 6 ay içerisinde Anadolu’yu ve Trakya’yı adım adım gezdi. Medyanın öksüz çocukları yerel basınının dertlerini dinleyip, onlarla birlikte üzüldü, onlarla birlikte ağladı, onlarla birlikte güldü. Kibir tanrısı bir kaç jakobenin karşısında, Yılmaz Karaca mütevaziliği seçti, tevazu sultanlığı ve Anadolunu Medyasındaki herbir kişinin gönlünde olmayı en büyük itibar saydı.

Irmak gibi gönülden gönüle akan bu sevgi seli karşısında bir kez daha yenildiniz. Ya tepeden bakan, Anadolu Medyasının yağız yiğitlerini küçümseyen tavrınızdan vazgeçersiniz ya da çekin gidin. Sizin oligarşik yapınızı bitirdik. Bu kadar net, bu kadar açık, bu kadar sarih…

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: