Köşe YazılarıTokat'dan Güncel Haberler

BAKANLIĞA İLK DEFA ÇOK YAKINIZ…

AK Parti bugün olağan kongresini yaparak, 2023 hedef ve seçimlerini gerçekleştirecek kadrolarını oluşturacak. 50 kişilik MKYK ile yürütme kuruluna seçilecek AK Parti kadrosunun yanısıra kabine değişikliğinin de olacağı Bektaşi sırrı değil.

İşte, tam da burada, Tokat’ın 19 yıllık bakanlık beklentisi bu kez gerçek olabilir. Çünkü, 19 yıllık AK Parti iktidarında bakanlığa bu kadar yakın olmamıştık. Bu yakınlığımızın en temel sebebi de değerli hemşehrimiz Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof.Dr. Mahmut Özerdir. Bu göreve geldiği günden bu yana, öylesine güzel hizmet ve projelere imza attı ki, salt Tokat’a değil bütün ülkenin Milli Eğitim camiasına kazanımlar sağladı. Olası bir kabine değişikliğinde, Prof. Dr. Mahmut Özer’in Milli Eğitim Bakanı için en güçlü isim olduğunu bütün çevreler dile getiriyor.

Mesela, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseler konusunda öyle bir yapılanma ve proje açılımı yaptıki, nerdeyse atıl hale gelen bu okullarımız yeniden ülkemize katma değer sağlar oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Yardımcısı Özer, meslek liselerinin sektörle iş birliği içerisinde olduğunu ve üretim kapasitelerinin de arttığını ifade ederek meslek liselerinin bu yıl üretimden elde ettiği gelir hedefinin 1 milyar lira olduğunu söyledi.

Meslek liselerinin sadece iş gücü piyasasının ihtiyaç duyduğu elemanı yetiştirmekle kalmadığını ifade eden Prof. Özer, liselerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde de önemli performans gösterdiğini dile getirdi.

Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, meslek liselerinin 2018 yılında döner sermaye kapsamındaki üretimden elde edilen gelirinin 248 milyon lira olduğunu hatırlatarak açıklamalarına şöyle devam etti: “Kovid-19’a rağmen bu rakam 2020 yılında 503 milyona çıktı, 2021 yılındaki hedefimiz 1 milyar lira. 3 bin 574 mesleki teknik eğitim okulunun üretim kapasitesini arttıracağız. Buradaki amacımız sadece üretim yapmak değil, aynı zamanda öğrencilerimizin uygulama becerilerini arttırmak. Eğitim, öğretim ve istihdam çevrimini güçlendirmek.”

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı değerli hemşehrimiz Prof. Dr. Mahmut Özer, kabine değişikliğinde bakan olarak göreceğimizi düşünüyorum. O sebeple, böylesi bir fırsatı kaçırmamak adına, bütün Tokat ve Tokatlıların Prof. Dr. Mahmut Özer ismi etrafında kenetlenmemiz gerekiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: